1.ročník
Naši prváci strávili veľmi príjemné dopoludnie v mestskom parku.
Pieskové sochy a atrakcie  parku boli pre žiakov veľkým lákadlom.
Žiaci sa dosýtosti vyšantili, ale aj relaxovali na dekách.
Spokojné úsmevy sú dôkazom toho, že nám dnes bolo príjemne.​ (V.K., M.K.)

 

2. ročník

Aj keď niektorí druháci v Miklušovej väznici už boli, dnes bolo pre nás zaujímavé to, že „vďaka“ pokazenému svetlu sme zistili, v akej hroznej tme museli byť väzni v celách. Po osviežení zmrzlinou sme sa prešli do mestského parku, kde sme sa na preliezkach poriadne vyšantili. Bol to pekný deň, tešíme sa na výlety v rámci Týždňa s batohom 🙂  (K.K.)

3. a 4. ročník

Krásny slnečný deň sme strávili prechádzkou po našom meste. Navštívili sme LitPark, šli sme do mesta, dali sme si pizzu, zmrzlinku na ochladenie a v mestskom parku sme videli nádherné sochy z piesku, ktoré sú aktuálnou atrakciou nášho mesta 🙂 Aj takto sa dá stráviť jedna júnová streda 🙂 (A.L.)

 

5. ročník

Opis pracovného postupu nemusí byť nudným a teoretickým učivom. Aby sme sa o tom presvedčili, pobrali sme sa do hrnčiarskej dielne, vzali do ruky kus hliny a nástroje a začali sme tvoriť. Keďže sme sa o šálku či misku pokúšali po prvýkrát v živote, potrápili sme naše hlavy i ruky, ale nevzdali sme sa. Zatiaľ čo sa naše výtvory sušili, my sme sa naučili, prečo je taký opis pracovného postupu dôležitý a užitočný pre život, a ako sa teda vlastne píše. (Z.S.)

 

6.ročník 

Šiestaci dnes absolvoval krátke potulky mestom Košice a navštívili múzeum. Presnejšie Technické múzeum, kde riešili rôzne technické rébusy a mohli si vyskúšať niekoľko fyzikálnych zákonov na vlastnej koži. Po vynikajúcej zmrzline a nejednom kúsku pizze zavŕšili deň v mestskom parku, v ktorom mohli obdivovať sochy z piesku a oddýchnuť si pri jazierku plnom rýb a kačiek. (P.K.)