1.A : Prváci v divadle a múzeu 
Najmladší žiaci začali svoj výlet v bábkovom divadle. Pozreli sme si predstavenie o snehuliakoch, ktoré nás zaujalo hlbokou myšlienkou. Po predstavení a prechádzke mestom sme prišli do vychodoslovenského múzea, kde sme si pozreli nielen krásne zvieratká slovenskej prírody, ale aj skameneliny a kostry pravekých zvierat. Nakoniec sme sa naobedovali v parku, kde sme sa mohli aj vyblázniť na preliezkach. Tento deň sa nám veľmi páčil a tešíme sa na ďalšie krásne výlety. (K.K., P.K.)
2.A a 3.A: Botanická záhrada

Výletový deň pre našich druhákov a tretiakov z 3.A bol v znamení botaniky. Žiaci zavítali do ríše kvetov, exotických rastlín, paliem či kaktusov. Príjemné jarné počasie nás vylákalo aj do exteriéru záhrady. Žiaci sa stihli zahrať so zvieratkami a prešli náučný chodník venovaný včelám. Dozvedeli sa veľa nových informácii a strávili príjemný deň. (V.K., Š.H.)
3.B, 6.A a 7.A : Zoologická záhrada 
Aj napriek zlej predpovede počasia, sme sa nevzdali, poctivo sme sa modlili a podarilo sa. Krásne slnečné a teplé počasie nás sprevádzalo po celý deň. Všetky zvieratká už od nášho vystúpenia z MHD na Kavečiansku pôdu vedeli, že 3.B sa blíži. Všetko, čo mohlo zutekalo, alebo sa skrylo. Najzaujímavejšie boli ako vždy stánky. Avšak väčšina bola zavretá. Skontrolovali sme svoju sovičku „Krahuľu Hôrnu“, ktorej sme adoptívni rodičia a poobzerali a pochodili sme všetko, čo sa dalo. Unavení, špinaví a poniektorí aj potrhaní sme konečne doma …(A.L.)
Aj starším žiakom sa v ZOO veľmi páčilo. Napriek tomu, že už nie sú malé deti, tak zvieratká stále potešia. Človek predsa len tak na ulici nestretne tuleňa či zebru. Detskú dušičku poteší aj ihrisko, mini piknik a hry so spolužiakmi. Výlet do ZOO sa páčil všetkým zúčastneným a chystáme sa na veľké hlasovanie o tom, aké zvieratko by sme si zo ZOO chceli adoptovať 🙂 (M.N.)
4.A a 5.A : Solivar v Prešove 
Štvrtáci a piataci si dnes urobili exkurziu do starého Solivaru v Prešove. Počas poldruha hodiny sme sa dozvedeli všetko o výrobe soli v minulosti. Všetkým sa páčila nielen samotná expozícia, ale i jazda vlakom. (E.Z., G.K., A.T.)
Viac fotiek z výletového dňa zo všetkých tried nájdete v tomto albume:

dav