Október 2018: Naša 3.B  sa zapojila do zaujímavej prírodovednej súťaže „La-bák“. Na stránke si vždy nájdeme zaujímavé úlohy, ktoré máme splniť do určitého termínu. Úlohy sú pútavé a naši žiaci sa už nevedia dočkať tých ďalších. Zatiaľ sme vytvorili logo nášho tímu „Didacticus“. Zvolili sme si kolibríka v takom Da-Vinci štýle, pretože je to malé zviera s veľkým a fascinujúcim životom. Upravili sme si ho v programe našej interaktívnej tabule rôznymi nástrojmi, aby sa nám to všetkým páčilo. Ďalšia úloha bol hologram. Meranie, strihanie a lepenie. Ale výsledok stojí za to. Pomocou mobilu sme videli nášho kolibríka v 3D obraze a „Waaaaaw“ sa šírilo po celej triede i chodbe. Čo nás čaká ďalej? 🙂 Určite sa s Vami o to podelíme …(A.L.)

Viac fotiek z akcie nájdete tu: 

November 2018: Súťaž LaBák pokračuje. Tentoraz sme tvorili herbár z rôznych rastlín, ktoré sme vlastnoručne zbierali a lisovali. Za úlohu bolo aj vybrať si pár zvierat a podeliť ich do skupín. Veríme, že sme to zvládli na plný počet 🙂 Tešíme sa na ďalšie zadania …

Viac fotiek z akcie nájdete tu: 

December: S treťou úlohou sme sa popasovali aj napriek časovo náročnému predvianočnému obdobiu. Avšak nič nás neodradilo. Jednou z úloh bolo zmapovať cestu kapitána G. Vencouvera. Pomáhali sme si samozrejme s Google Maps a snažili sme sa nájsť všetky miesta, no bolo to ozaj náročné, nakoľko sme ešte len tretiaci. Súčasťou tejto tretej úlohy bolo vytvoriť aj svoj vlastný papier z papierových zbytkov. Strihali sme, močili, mliagali, farbili, valcovalli, lepili, no a výsledok bol celkom zaujímavý 🙂 Aj sme sa nasmiali, no bol to taký „náš“ recyklovaný papier. Na výrobky sa použiť nedal, ale pomohli sme si iným, robeným profesionámi a vytvárali sme vianočné menovky a pohľadnice k úlohe. 🙂 Už sa nevieme dočkať poslednej úlohy. Váš Didacticus Team (3.B)

Viac fotiek z akcie nájdete tu: