Súkromná základná škola Didacticus sa už po tretíkrát zúčastnila Polievkového festivalu, ktorý sa každoročne koná v Kulturparku v októbri. Naša škola sa skrýva pod názvom Super Soup Team. Tento rok sme spolu s rodičmi a žiakmi z 5.A triedy varili šampiňónový krém, ktorý sme patrične pomenovali Košická šampiónka. 

Počasie bolo krásne jesenné, celú atmosféru festivalu dotváralo slniečko a tisíce ľudí, ktorí si prišli vychutnať rôznorodú chuť polievok. Všetko sa to začalo zdobením stánku, ktorý sme mali tento rok v téme jesene, mohli ste na ňom vidieť ozdobenú čačinu listami, gaštanmi, borievkami, či kvietky vo váze, ale aj veselé farebné balóny, lampióny či girlandy. Náš stánok ste jednoducho nemohli prehliadnuť! 

O druhej hodine poobede sa slávnostne otvoril polievkový festival, mali sme pripravených takmer 40 litrov úžasnej polievky, ktorá návštevníkom tak chutila, že za necelé dve hodinky sme vyprázdnili aj posledný hrniec! Po krátkej chvílke nasledovalo hodnotenie, kde návštevníci festivalu hlasovali za najlepšiu polievku. Náš Super Soup Team sa umiestnil na druhom mieste a získal tak krásne ocenenie Polievkového festivalu Rad striebornej varešky! 

Ďakujeme rodičom a žiakom z 5.A triedy, ktorí sa festivalu zúčastnili, pomohli nám vyzdobiť stánok a navariť famóznu polievku. 

 

Viac fotiek z akcie nájdete tu: 

Video z akcie nájdete tu: