Pre niektorých sa školský rok skončil 30.júna, no pre iných v tej zábavnej forme ešte pokračuje. Stalo sa našou každoročnou tradíciou organizovať letný tábor v prvý júlový týždeň a nie je tomu inak ani tento rok. Vedúci tábora si pre deti prichystali veľa zaujímavých výletov a atrakcií, ktoré ich tak správne naštartujú na leto, ktoré ich čaká. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo v tieto dni zažili.

1. deň

I keď v tento deň fúkal vietor trošku viac ako by sme chceli a slnko na nás nesvietilo celý čas, tak sme sa vybrali spoznávať historické tajomstvá nášho krásneho mesta. Druži nám porozprával o histórii nášho erbu, o chrličoch na Dóme svätej Alžbety, o zvone z Urbanovej veže či tajomných obrazoch, ktoré môžeme vidieť na Kaplnke svätého Michala. Aby sme dokázali svoju odvahu, statočnosť a zvedavosť, tak sme vyšli 160 schodov (ani o jeden menej) až na vrch veže Dómu svätej Alžbety. Výhľad odtiaľ je naozaj neopakovateľný. Na obed sme šli na našu obľúbenú pláž v centre mesta, kde sme sa dosýta vyhrali v piesku a vytvorili živé slniečko. (M.N.)

Viac fotiek z tohto dňa si môžete pozrieť tu: 

 

2.deň 

Dnes nám už slnko doprialo a mali sme ho dostatok. Vybrali sme sa autobusom do našej košickej ZOO. Videli sme tuleňa, levicu, surikaty (tie mali najväčší úspech) a mali sme dokonca šťastie aj na vlka, ktorý sa pred nami poprechádzal. Samozrejme, že sme otestovali všetky možné ihriská, hojdačky, preliezačky, šmýkalky a rovnako aj chute nanukov 🙂 Úplne najlepší bol ale DinoPark. Obrovské dinosaury, ktoré vydávali aj zvuk, dinosaurie vajíčka, v ktorých sme sa fotili, 3D kino s nádhernou rozprávkou či dinosaurus v klietke (do ktorej sme vliezli aj my). Toto bol náš druhý deň v tábore a veľmi sa nám páčil! (M.N.)

Viac fotiek z tohto dňa si môžete pozrieť tu: 

3.deň 

Tretí deň tábora sa niesol v duchu lietadiel a logických úloh. Najprv sme sa vybrali do Múzea letectva, ktoré je najväčšie na Slovensku. Videli sme lietadlá z rôznych krajín, ktoré naša krajina dostala ako dar od rôznych prezidentov, prvé pokusy o lietadlá (niektoré z nich nikdy nelietali a niektoré vzlietli len do výšky jedného metra), naozajstnú obrovskú balistickú strelu a dokonca sme aj sedeli ako piloti v naozajstnom lietadle. Ako bonus sme mali vstup do hangáru, kde boli veterány z rôznych rokov. Každý z nás si vybral ten svoj, ktorý sa mu najviac páčil 🙂 Naša púť pokračovala piknikom v areály Kulturparku a zaujímavými logickými úlohami v Steel parku, ktoré potrápili naše hlavičky aj napriek tomu, že už sú prázdniny. (M.N.)

Viac fotiek z tohto dňa si môžete pozrieť tu: 

4.deň

Posledný deň nášho tábora sme sa vybrali trošku do histórie. Pod Vyhliadkovou vežou bola pre nás prichystaná streľba z naozajstného luku. Inštruktor nám vysvetlil ako sa z neho strieľa a niektorí z nás dokonca aj trafili cieľ 🙂 Ako správni turisti sme vyšli aj na vrchol Vyhliadkovej veže. Nebudeme klamať, niektorí sme sa báli, ale všetci sme sa prekonali a ten výhľad naozaj stál za to! Vystihli sme krásne slnečné počasie a preto sme videli Košice a ich nádherné zelené okolie. Záver tohto dňa a samotného tábora sme venovali improvizovanému divadielku, kde sme všetci predviedli niečo, čo zabavilo ostatných. (M.N.)

Viac fotiek z tohto dňa si môžete pozrieť tu: 

Vedúci tábora prajú všetkým deťom a ich rodičom krásne leto 🙂