Oskar P., Filip S. a Zuzka Š. – náš šikovný trojčlenný tím, ktorý sa prebojoval až do celoslovenského finále v súťaži Jazyková štafeta. Ich úlohou bolo riešiť úlohy zo slovnej zásoby, gramatiky a konverzácie. V konkurencii tímov, v ktorých mnohých boli aj starší žiaci ako náš tím, bojovali statočne, všetky úlohy splnili správne a skončili na štvrtom mieste (iba kvôli celkovému času). Veľmi sa tešíme z toho, ako krásne reprezentovali seba a našu školu.

V ten istý deň  a v tom istom meste sa konala aj súťaž Jazykový kvet. So Zuzkou sme sa počas usilovnej niekoľkomesačnej prípravy prebojovali cez krajské semifinálové a finálové kolá až do celoslovenského finále v kategórii anglický jazyk – vlastná tvorba. Na Zuzku sme hrdí z viacerých dôvodov: svedomitá príprava, krásne napísaný príbeh o čarodejnici Kate a recitácia naozaj hodná celoslovenského finále. Zuzi, gratulujeme k tretiemu miestu! 🙂

Okrem súťaženia sme si užili aj (dlhočižnú) cestu vlakom, uličky Trnavy a veľmi fajn čas pri spoločnom obede aj s niektorými rodičmi, ktorí nás sprevádzali.

Musím povedať, že hoci to boli dva veľmi dlhé dni, bolo nám príjemne a tešíme sa z toho, že sa naša škola zapísala do celoslovenských tabuliek v súťaži z anglického jazyka. (Z.S.)